Egyesületünk

RÓLUNK

EGYESÜLETÜNK

Aktív Mancsok Segítőkutyás Egyesület

Az Aktív Mancsok Segítőkutyás Egyesület 2020-ban létesült. Bár az egyesület fiatalnak mondható, a benne tevékenykedő kiképzők és alapítók több éves szakmai tapasztalattal rendelkeznek a segítőkutya kiképzés terén. Kis csapatunk jelentősebb része érintett, négylábú segítőtárssal rendelkező szakember (pl. habilitációs kutyakiképző, gyógypedagógus, pszichológus).

Az Egyesület elsődleges célja: Pszichésen vagy fizikálisan hátrányos helyzetű emberek életminőségének javítása, társadalmi integrációjának előmozdítása speciális feladatok ellátására alkalmas segítőkutyák kiképzésével és azoknak a fogyatékossággal élő személyekhez történő eljuttatásával.

Tevékenységeinkbe többféle segítőkutya-típus tartozik:

• mozgássérült-segítő kutya,
  • személyi segítő kutya,
  • terápiás kutya,
  • vakvezető kutya.

Az Egyesület másik fő célja: A társadalmi szolidaritás erősítése, az állatvédelem és a felelős állattartás népszerűsítése, továbbá terápiás kutyák alkalmazása gyógypedagógiai, pszichológiai, pszichiátriai, konduktív pedagógiai habilitációs és rehabilitációs folyamatokban.

A kutyás terápiát és/vagy segítő intézmények, szervezetek és személyek érdekének védelme.

Bővebb információ:

A civil szervezet neve: Aktív Mancsok Segítőkutyás Egyesület
A civil szervezet idegen nyelvű elnevezése: Active Paws Service Dog Association
A civil szervezet formája: egyesület
A civil szervezet nyilvántartási száma: 3537
A civil szervezet székhelye: 5661 Újkígyós, Béke utca 1/2. szám

A civil szervezet bankszámlaszáma:

Aktív Mancsok Segítőkutyás Egyesület

11600006-00000000-93807874

A civil szervezet adószáma:

19238368-1-04